Jak rozróżnić poszczególne modele Xiaomi?

Written by

Xiaomi stał się w ciągu kilku ostatnich lat jednym z największych graczy na rynku telefonów komórkowych. Z małego, kopiującego rozwiązania zachodnich firm producenta, przeobraził się w giganta, który coraz śmielej poczyna sobie, zawłaszczając coraz to więcej rynku smartfonów. Nic zatem dziwnego, że tak wielu klientów rozważa zakup telefonu właśnie od Xiaomi.

Xiaomi opinie o telefonach

Najważniejszą sprawą związaną z telefonami Xiaomi, są opinie, jakie o nich mają ich klienci. Telefony te są bowiem nie tylko bardzo ładne pod względem estetycznym, lecz również cechują się bardzo dobrą ceną, a także świetnymi podzespołami. Nic więc dziwnego, że tak często są wybierane kosztem innych popularnych producentów.

Dwie serie Xiaomi

Wybór ten jest dodatkowo ułatwiony poprzez bardzo logiczne i proste w zapamiętaniu oznaczenia telefonów, które jasno wskazuje na to, z jakimi możliwościami ma się do czynienia w danym modelu. Podział ten odbywa się poprzez rozróżnienie na nazwy Redmi, które są telefonami słabszymi i Mi, które są telefonami flagowymi o bardzo dobrych parametrach. Tak skonstruowany podział powoduje, że zupełnie niezasadne są pytania, czy Xiaomi z dobrym aparatem to model Mi 9T, czy Redmi 7A, ponieważ wynika to wprost z samej ich nazwy.

Jaki Xiaomi wybrać 2020 ranking

Powstaje zatem zasadnicze pytanie, które zadaje sobie każdy zainteresowany ofertą tego producenta, czyli jaki model Xiaomi wybrać? Oczywiście tak samo, jak w przypadku konkurencji, tak i tu kluczowe jest określenie tego, jakie posiada się oczekiwania odnośnie możliwości technicznych danego telefonu. Nie każdemu bowiem niezbędny do życia będzie model flagowy, czyli Xiaomi Mi 9 T Pro, który jest w stanie pracować kilka dni na jednym ładowaniu, a przy tym kręcić filmy w 4K i 60 klatkach na sekundę. Wielu klientom wystarczy po prostu bardzo prosty model Redmi 7A, który kosztuje nieco ponad 400 złotych. Wyposażony jest on w dobrej jakości wyświetlacz, całkiem przyzwoitą baterię i procesor z możliwościami pozwalającymi w komfortowy sposób wykorzystywać wszystkie popularne aplikacje. Rzecz jasna jest też model wypośrodkowany pomiędzy tymi dwoma skrajnymi wersami, czyli Redmi Note 8 Pro. Kosztuje on nieco ponad 1000 złotych i jest okrojoną wersją topowego modelu. Pozbawiony jest jednak tylko tych funkcji, które stawiałyby go na wyższej półce cenowej. Nadal pozostaje telefonem z bardzo dobrym wyświetlaczem o rozdzielczości ponad Full HD, a także z baterią dającą odpowiednią dawkę energii na nawet 2 dni ciągłej pracy.

Article Categories:
Telefony Xiaomi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Shares